Rekondiční pobyt 2017

Ve dnech 16. 6. – 18. 6. 2017 uspořádalo Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík opět, jako každý rok, rekondiční pobyt se zaměřením na canisterapii. Pobyt byl určen pro děti zdravé i děti s různým typem postižení. Letošní pobyt se uskutečnil v RK Kovářka nedaleko Sedla.

Pobyt byl z velké části financován městem Třeboň a z části se na financování podíleli také rodiče zúčastněných dětí a Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík. Pobytu se zúčastnilo celkem 21 dětí (z toho 9 dětí s různým typem postižení a 12 dětí zdravých). Dále bylo na pobytu přítomno 8 dobrovolníků se svými 10 psy, 7 dobrovolníků bez psa (tzv. vedoucí).

V pátek, po příjezdu dětí, kdy se všechny ubytovaly do svých pokojů a seznámily se s okolím, přišlo na řadu rozdělení do oddílů. Letošní pobyt byl zaměřený na les a přírodu s Hafíkem za Hubertem a tak jednotlivé družiny byly pojmenovány dle zvířátek, které se u nás v lese běžně vyskytují (Lišáci, Daňci, Koroptvičky). Hned po večeři následovalo také seznámení s pejsky, které proběhlo formou oblíbených her – tunely, přeskakování, podlézání a samozřejmě jsme nesměli zapomenout ani na naši oblíbenou „piškotovanou.

Během soboty byl program opravdu nabitý, děti se dozvěděly během lesohrátek spousty zajímavých informací o lese a jeho obyvatelích. Odpoledne si vyrobily si krásné slupovačky a keramické magnetky na ledničku. V sobotu večer nesměl chybět táborák s opékáním vuřtů.

V neděli čekal děti již od rána opět nabytý program. Vzhledem k tomu, že se jednalo o integrační pobyt, tak jsme nesměli zapomenout do programu zařadit i tzv. Integrační hry. Jedná se o hry, kde si děti zkoušejí, jak se žije jejich kamarádům s postižením. Tentokrát děti poznávaly jaké to je žít se zrakovým a sluchovým handicapem, jedna z účastnic letošního pobytu, dokonce naučila ostatní děti základní barvy ve znakové řeči, což mělo u dětí obrovský úspěch.

Jako již tradičně i na tomto pobytu nesmělo chybět všemi dětmi velmi oblíbené povožení se na vozíku taženém psy.

Veliký dík patří organizátorům, všem vedoucím a psovodům za jejich ochotu věnovat svůj volný čas a energii dětem, které na zážitky z proběhlých dní budou jistě dlouho vzpomínat. Poděkování patří pochopitelně i všem pejskům, kteří se pobytu účastnili.

Veliké poděkování patří i sponzorům, kteří dopomohli ke zdárnému uspořádání pobytu.

Foto: zde

ČeskyEnglish
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím