Koňské přírůstky do sdružení!

Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík, o.s. přijalo na začátku školního roku 2012 do své početné psí smečky svého prvního koňského kamaráda – tříletého miniponíka Tacca. Svou výškou své psí kamarády příliš nepředčí. V kohoutku má jen 75cm, ale zato vyniká obrovskou láskou k lidem a chutí k práci. Tacco je v přípravě a výcviku u Staffové Zuzky v Písku, kde jsou mu společníky dva canisterapeutičí pejsci Čenda a Flamy. Taccovi v Písku nechybí ani stádečko ovcí ani koňští kamarádi. Tacco se výborně zorientoval ve svém novém prostředí dětí a pejsků. Po počáteční adaptaci zahájil svou přípravu a to nácvikem těsného kontaktu s člověkem, nácvikem chůze u kočárku, vozíku, u elektrického vozíku a ve skupině dětí. Tacco navštívil již děti z Dětského domova v Písku a naše první společná zkušenost s aktivitami za pomoci miniponíka dopadla nad naše očekávání. Tacco se choval tak jako kdyby se pro děti narodil. S radostí se nechal od dětí vodit, čistit, hladit a mazlit a na závěr ho čekala vycházka s dětmi na pastvu a společný oddych, při kterém dostala příležitost pro své aktivity Flamy. V současné době pracujeme na úpravě sedla a postroje s vozíčkem. Tak bude možné rozšířit aktivity s miniponíkem o ježdění pro děti předškolního věku v sedle a vožení dětí starších ve vozíčku.  Tacco ale také potřebuje přirozený pohyb a odreagování od přípravy a výcviku a tak každý den v podvečer vyráží se Zuzkou na „koňský jogging“ nebo běh u kola. Tato aktivita ho také nadchla. Jeho hlavním odpočinkem však zůstává volný pohyb na pastvinách.

 Do aktivit s miniponíky se nadchla také další z našich dobrovolnic Edita Mečířová a tak vstoupilo pod jejím vedením do přípravy také čtyřměsíční hříbátko minishetlanda jménem Sirius.

Celým jménem Sirius von Lipenstein z Aslanu. Na rozdíl od Tacca se vše terpve učí, takže majitelé čistí, učí Siriuse zvedat nožky, chodit na vodítku od stáda,lonžovat a hlavně ho učí se pořádně mazlit. Jak Edita říká, osvědčila se jí u něj metoda pevného obětí - pak je klidný a spokojený. Žije na louce v Lipanovicích s dvěmi ovečkami a Amálkou a Agátkou, jenž si ho adoptovaly a mladou kozičkou Beátkou a kozlíčky Mozartem a Bartolomějem :-) Chodí se na něj dívat děti a všichni doufáme, že z něj bude hodný a vstřícný minikoníček pro všechno. 

Tacco v celé své kráseSirius
ČeskyEnglish
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím