6. Dětský canisterapeutický tábor

Letos již pošesté vyrazily děti s Výcvikovým canisterapeutickým sdružením Hafík, z. s.  na tábor za letním dobrodružstvím. Naší základnou se v termínu od 6. do 12. srpna 2017 stalo loni prověřené rekreační středisko Kovářka, které se nachází kousek za malebou jihočeskou vesničkou Sedlo, uprostřed lesů a luk. Pobytu se zúčastnilo 16 vedoucích, 20 dětí a 9 pejsků.

Loni jsme se vydali do daleké Afriky po stopách doktora Livingstona, letos zase všechny zajímalo, co se děje u nás v trávě. Všechny činnosti byly zaměřeny na konkrétní pomoc druhému člověku, který se nachází v nouzi. V té jsme se ocitli my všichni hned první den - byli jsme totiž uklízečem v laboratoři zmenšeni do velikosti hmyzu! Celý týden jsme plnili různé úkoly s jediným cílem – získat ingredience do zvětšovacího lektvaru. Průvodci a zároveň pomocníky při našem snažení nám byli pilná včelka (Helenka), pracovitý mravenec (Petra),silný chrobák (Zdenda) a překrásný motýl (Jarda).

Děti se během pobytu dozvěděly netradičním zábavným způsobem mnoho zajímavých poznatků ze života hmyzu, zasoutěžily si nejen v týmech, ale i ve dvojicích během Broučí olympiády, vyrobily si krásný přívěšek vážky, zápich včelky a funkční hmyzí hotely. Cílem této celotáborové hry bylo pozitivní využití volného času a výchova k hodnotám jako je přátelství, spolupráce, altruismus a obětavost.

Každodenní součástí programů byly různé typy canis aktivit s pejsky. Malí táborníci se naučili, jak se o ně správně starat (peče o srst, zdraví, výcvik), na vlastní kůži si vyzkoušeli některé psí sporty, a hlavně si s nimi užili spoustu legrace.

Zpestřením byla i návštěva juniorů z českobudějovických Hellboys s ukázkou amerického fotbalu a následný společný tvrdý zápas J Za dětmi opět přijeli i manželé Cimlovi s vozíky, na kterých děti povozil Art s Gerrym. Ing. Jan Nový z Českého nadačního fondu pro vydru nás seznámil s prací záchranné stanice pro divoká zvířata a některá z nich přivezl k radosti všech s sebou.

A na závěr pokřiky jednotlivých týmů:

VČELKY:  My jsme včelky žluté, umíme být kruté. Křidýlkama máváme, hádanky hned hádáme. Sbíráme taky med – vyhrajeme hned. Bzzzzzzzzz VČELKY!!!

STONOŽKOPSI: Stonožkopsi chlupatí, jsou i trošku pruhatí. Hlavně hodně nohatí, nedělaj si do gatí. Stonožkopsi vyráží, všechny kolem poráží. Stonožkopsi fér vždy hrají, takhle nás tu všichni znají.

KOMÁŘI: Komáři se ženili, bzum bzum ženili, kapku vína neměli, bzum bzum neměli.

Bzzzzzzzzzzzzzzz – PLESK!!!

.

Všem účastníkům děkujeme za pomoc a hezké zážitky a nashledanou opět v příštím roce!

Rádi bychom rovněž poděkovali sponzorům letošního 6. canisterapeutického tábora: Ministerstvo zdravotnictví ČR, firma Agro-la, p. Ivo Pokorný, p. Karel Vlček - Centrum digitálního tisku, Ing. Aleš Rosol - Zvěřina Berbera, s.r.o., Ing. Zdeněk Eisert K + K Břilice, JUDr. Zdeněk Drtina, Ph.D.

Velmi si Vaší podpory vážíme                                                        

                                                                       Hafíci

Další fotografie z tábora zde: Sedlo 2017

ČeskyEnglish
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím