Hafík
AIHAIO
Visegrad funds
PADA - personality assessment for domestic animals

Kurz: Příprava psa na canisterapeutickou praxi

14. 03. 2024 - 25. 04. 2024
Čtvrtek 16:00 - 17:30
Hala
2 500,-
Prokopová Zuzana

Co mohu očekávat:
Kurz bude zaměřen na nácvik dovedností potřebných pro kvalitní canisterapeutickou praxi. Naučíte se zde jak vhodně zahájit canisterapii, jakými způsoby kontaktovat klienta, jak zvládat spolupracovat během canisterapie se psem i s klientem a také mnoho zajímavých a v praxi využitelných technik. Množství naučených dovedností bude záviset na vstupní úrovni dovedností Vašeho pejska a na poctivém plnění domácích úkolů.

Pro koho je kurz určen:
1.    Pro psy po canisterapeutických zkouškách, vstupních testech a PADA testech, kteří chtějí zlepšit své dovednosti a naučit se něco nového.
2.    Pro psy, kteří ještě nenaplnili věk potřebný pro přistoupení k testům (nebo k nim ještě nenastoupili z jiných důvodů), ale chtějí se na canisterapeutickou praxi začít připravovat již nyní.

Požadované vstupní dovednosti psa:
Dobře zvládnutá základní poslušnost (přivolání, sedni, lehni, krátkodobé odložení, odevzdávání předmětů atd.) a základní socializační dovednosti (zvládání pobytu ve vnitřních prostorách bez rušivého chování, zvládání blízkosti jiných psů a cizích osob, tolerance různých povrchů, zvuků atd.). Pokud jste zjistili, že dané dovednosti Váš pejsek zatím nemá, můžete na jejich učení pracovat v některém z našich dalších kurzů a na kurz „Příprava psa na canisterapeutickou praxi“ se můžete přihlásit v některém z budoucích termínů.

Důležité upozornění:
Absolvování kurzu nenahrazuje canisterapeutickou zkoušku ani neověřuje vhodnost povahy psa pro canisterapii. Jedná se pouze o přípravu psa na canisterapeutickou praxi. Může se tedy stát, že absolventi kurzu v budoucnu canisterapeutickou zkoušku z různých důvodů úspěšně nesloží, ale dovednosti, které se v kurzu naučíte Vám nikdo nevezme.

Kdy bude kurz probíhat:
Čtvrtek (14. 3.–25. 4. 2024) od 16:00 do 17:30. Celkem se bude jednat o 7 lekcí.
V případě nepřítomnosti trenérky v následujícím termínu bude dopředu domluven náhradní termín dané lekce.

Kde bude kurz probíhat:
V hale Výcvikového canisterapeutického sdružení Hafík, z.s., kterou najdete zde.

Co si mám vzít s sebou:
Pevný obojek, delší vodítko (ideálně 2-3 metry), podložku/deku pro psa, klikr, misku, vodu, dostatečné množství na drobno nakrájených pamlsků různých hodnot, pamlskovník, hračku, kennelku (pokud používáte).

Doporučujeme během kurzu využívat speciální "Hafíkův trénikový deník", který bude možné zakoupit na 1. lekci. Prosíme, vezměte si případně s sebou 145 Kč na jeho úhradu! (V případě zájmu je možné deník rovnou zakoupit a zaplatit přes náš e-shop, s osobním odběrem, a deník Vám bude předán trenérkou na 1. lekci. Nákup možný zde). 

Litujeme, ale tento kurz je již naplněn a není možné se tedy přihlásit.
Pokud byste se ho chtěli účastnit, můžete vyplnit náš formulář pro zájemce. Pokud se uvolní místo v kurzu nebo bude vypsán v jiném termínu, dáme vám ihned vědět.
Platební brána ComGate